Chcesz zamówić atrakcyjną i funkcjonalną stronę internetową dla swojej firmy? Zastanawiasz się, jak uzyskać satysfakcjonujący efekt bez wysokich nakładów finansowych? Postaw na WordPressa! Poznaj 10 najważniejszych zalet wynikających z zastosowania najpopularniejszego systemu zarządzania treścią na świecie.

1. WordPress – CMS dla strony każdego rodzaju

Jednym z najważniejszych atutów platformy WordPress jest fakt, że pozwala na tworzenie stron WWW o bardzo zróżnicowanym charakterze. Gdy system pojawił się na rynku w 2003 roku, początkowo skupiał użytkowników zainteresowanych samodzielnym prowadzeniem blogów. Wraz z rozwojem okazało się, że WP równie dobrze nadaje się do projektowania firmowej strony internetowej, serwisu informacyjnego czy sklepu internetowego, co jest jego niewątpliwą zaletą.

W 2022 roku na WordPressie działa ponad 43% witryn online. Tematyka czy przeznaczenie nie mają znaczenia – obojętnie, którą branżę reprezentujesz, przygotowujemy dla Ciebie gotową stronę firmową na WP. Dzięki niej jesteś w stanie promować swoją działalność, sprzedawać produkty online czy dzielić się informacjami z innymi użytkownikami sieci.

CMS WordPress jest dziś dostępny w aż 205 wersjach językowych! Polska wersja jest jedną z kilkudziesięciu przetłumaczonych w 100%. Co ciekawe, witryny w języku polskim należą do grona 10 najpopularniejszych – pierwszą trójkę tworzą angielsko-, hiszpańsko- i niemieckojęzyczne. To obrazuje globalny fenomen WordPressa, który na całym świecie, w tym w Polsce, daje możliwość błyskawicznego zaistnienia ze swoją treścią w przestrzeni internetowej.

Podsumowując, projektujemy dla Ciebie gotową stronę internetową na platformie WordPress, która może pełnić rolę m.in.:

 • strony firmowej,
 • bloga i mikrobloga,
 • sklepu internetowego,
 • strony afiliacyjnej,
 • agregatora treści,
 • serwisu informacyjnego i ogłoszeniowego,
 • tematycznej encyklopedii.

2. Własna strona firmowa WordPress – taniej być nie może!

„Ile kosztuje firmowa strona internetowa?” – to pytanie zadaje sobie w zasadzie każdy przedsiębiorca, który zamierza promować swój biznes w sieci. Cena jest uzależniona od wielu czynników, m.in. tego, jakie ma być przeznaczenie konkretnej witryny. Im bardziej skomplikowany i rozbudowany projekt, tym wyższa cena. Do tego dochodzi kwestia priorytetu zlecenia czy dodatkowych usług. Za profesjonalną witrynę wykorzystującą autorski skrypt oraz indywidualny projekt graficzny trzeba dziś zapłacić nawet w granicach 5-10 tys. zł! Ogromna kwota, prawda? Na szczęście jest tańsza alternatywa – wystarczy zlecić tworzenie strony firmowej w CMS WordPress!

Zaletą platformy jest to, że pozwala obniżyć koszt wykonania kompletnej, spersonalizowanej strony WWW nawet o kilka tys. zł względem autorskiego, tworzonego od podstaw oprogramowania. W naszej firmie za najtańszą witrynę zapłacisz zaledwie kilkaset złotych! Taniej już się nie da, tymczasem efekty pod wieloma względami nie odbiegają od znacznie droższych projektów. Przekonaj się, że WordPress stał się największym systemem do publikowania treści również ze względu na to, że w zauważalnym stopniu zmniejsza koszt założenia własnej strony internetowej.

3. Elastyczne dostosowanie strony firmowej do Twoich potrzeb

Strona internetowa na WordPressie, którą wykonujemy dla Ciebie od A do Z, jest elastycznie dostosowana do Twoich potrzeb oraz wymagań. W bazie systemu znajduje się ponad 9 tys. darmowych motywów, nie wspominając o dziesiątkach komercyjnie wspieranych propozycjach. Tak duży wybór to zaleta i gwarancja, że dopasujemy wygląd strony do charakteru Twojej działalności, Twoich indywidualnych preferencji, a także specyfiki branży, w której funkcjonujesz.

To nie wszystko, ponieważ funkcjonalność strony WWW na WP można rozbudować dzięki specjalnym wtyczkom (plug-inom). WordPress oferuje ich ponad 59 tys.! Właśnie z ich zastosowaniem zapewniamy dostępność m.in.:

 • automatycznych kopii zapasowych,
 • formularzy kontaktowych,
 • mechanizmów analizujących ruch na stronie,
 • narzędzi zabezpieczających.

Mówiąc krótko: gotowa, firmowa strona internetowa na WordPressie prezentuje się i działa w taki sposób, aby skutecznie reklamować Twoje produkty i usługi, a przy tym ułatwia budowanie relacji z potencjalnymi i obecnymi klientami.

4. Łatwość dodawania treści

Ogromną popularność WordPress zawdzięcza w dużej mierze intuicyjnej obsłudze. I choć w teorii każdy system zarządzania treścią (CMS) jest projektowany z myślą o wygodzie prowadzenia własnej strony firmowej, właśnie WP stał się wręcz synonimem intuicyjności.

Aby dodać prostą, krótką informację, np. firmowego newsa czy pilne ogłoszenie, nie potrzebujesz zewnętrznego wsparcia ani zaawansowanej wiedzy. Po zalogowaniu się do panelu użytkownika  zaledwie kilkoma kliknięciami przygotowujesz i publikujesz nową treść, np. w kategorii aktualności.

Dodawanie treści w WordPressie jest na tyle łatwe, że poradzi sobie z nim każdy.

To bardzo ważna zaleta WordPressa, bo choć tworzenie strony WWW, jej projektowanie i uzupełnianie o treści powierzasz naszej firmie, w dowolnej chwili jesteś w stanie samodzielnie umieścić na niej najprostsze informację. Poza tym jesteśmy gotowi wesprzeć Cię w odkrywaniu coraz bardziej zaawansowanych i różnorodnych funkcji WordPressa. Dzięki nam, jeśli chcesz, poznajesz platformę, na której tak dobrze funkcjonuje Twoja firmowa strona.

5. Przyjazne SEO, czyli Google lubi WordPressa

WordPress jest systemem przyjaznym optymalizacji i pozycjonowaniu strony w najpopularniejszej wyszukiwarce na świecie, czyli Google. Silnik platformy domyślnie buduje atrakcyjne adresy URL i tytuły podstron. Wiele zależy też właściwego wyboru motywu, który powinien być lekki, a więc nie spowalniać działania strony. Z kolei w ramach współpracy z naszą firmą treści dla Twojej strony internetowej piszą copywriterzy z agencji copywriterskiej eCopywriting z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży, dlatego są one dostosowane do działań SEO m.in. poprzez naturalne wykorzystanie kluczowych fraz czy atrakcyjną dla czytelnika strukturę tekstu. Twoją firmową witrynę WWW na WordPressie optymalizujemy także z wykorzystaniem starannie wyselekcjonowanych wtyczek, które ułatwiają analizę i wprowadzanie korzystnych zmian wpływających na widoczność witryny w organicznych wynikach wyszukiwania.

6. Responsywność – Twoja strona WP na urządzeniach mobilnych

Według raportu Digital 2021 Poland opracowanego przez We Are Social oraz Hootsuite w styczniu 2021 roku w Polsce było 31,97 mln aktywnych użytkowników Internetu. Aż 30,08 mln Polaków korzysta z sieci z wykorzystaniem internetu mobilnego – średnio 2 godziny i 57 minut dziennie. Ponad 52% ruchu w „polskim Internecie” pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Mówiąc krótko: wszystko wskazuje na to, że Twoja firmowa strona internetowa powinna być dostosowana do wyświetlenia nie tylko na komputerach, ale również smartfonach czy tabletach.

Strony, które tworzymy w środowisku WordPressa, są responsywne, a więc prawidłowo wyświetlają się na różnych urządzeniach, począwszy od dużych monitorów komputerowych, poprzez laptopy, skończywszy na smartfonach. To bardzo ważne, ponieważ współcześnie oczekuje się, żeby witryna estetycznie i funkcjonalnie działała na każdym nośniku.

Podczas projektowania korzystamy z responsywnych szablonów dopasowujących się do urządzenia, na którym użytkownik otwiera Twoją firmową stronę WWW w systemie WordPress. Tak wykonane witryny są z jednej strony przyjazne odbiorcom, a z drugiej wspierają działania SEO i ułatwiają pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania.

7. Nowoczesny i czytelny design witryn WordPress

Już o tym wspominaliśmy – bardzo różnorodna i wciąż rozszerzana baza szablonów WordPressa ułatwia tworzenie stron firmowych na WP, które pod względem wizualnym i funkcjonalnym odpowiadają na Twoje indywidualne potrzeby i prezentują najwyższy poziom jakościowy.

Czy wiesz, że łączna liczba stron na WordPress w 2021 roku przekroczyła 455 mln? Znajdziesz wśród nich wiele, które wyglądają niepowtarzalnie i dowodzą niezwykłych możliwości najpopularniejszego na świecie CMS-a. Wśród nich warto wskazać m.in.:

Przy użyciu CMS WordPress możliwe jest tworzenie pięknych stron internetowych, nie tylko firmowych.

Przy użyciu CMS WordPress możliwe jest tworzenie pięknych stron internetowych, nie tylko firmowych.

8. Idealna strona WWW dla małego i dużego biznesu na WordPress

Zaletą jest to, że CMS z powodzeniem ułatwia uruchomienie nawet najprostszej firmowej strony WWW informującej o Twojej działalności, czego przykładem są niezliczone wizytówki i blogi uruchamiane właśnie na tej platformie. Tym samym środowisko WordPressa słusznie wydaje się idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw, które dopiero rozwijają skrzydła w sieci.

A co, jeśli już teraz prowadzisz biznes na większą skalę lub masz w planie błyskawiczną ekspansję i rozwój? Spokojnie – strona dla firmy na WordPressie równie dobrze sprawdza się w przypadku naprawdę dużych marek. Przykładów można mnożyć – dość powiedzieć, że w tym systemie tworzone są witryny m.in.:

 • Sony Music,
 • TechCrunch,
 • The Rolling Stones,
 • Angry Birds,
 • Variety,
 • James Bond 007,
 • New York Post,
 • Obama Foundation.

Czołowe korporacje, media, marki czy organizacje pozarządowe na świecie również doceniają i wykorzystują walory WordPressa. Czy dołączysz do ich grona, powierzając nam przygotowanie Twojej strony firmowej? To słuszna decyzja!

PS Jeżeli chcesz sprawdzić, czy wybrana witryna działa w obrębie systemu WordPress – odwiedź stronę IsItWP – Free WordPress Theme Detector.

9. Bezpieczeństwo Twojej strony firmowej dzięki WP

Nie ma idealnych, 100-procentowo bezpiecznych systemów publikacji treści, ale możemy zrobić wiele, aby zminimalizować ryzyko dla Twojej strony uruchamianej na WordPressie. Czy hakerzy atakują strony na WP? Cóż, skoro ok. 1/3 witryn online tworzy się właśnie na tej platformie, trudno, aby było inaczej. Strony na WP były, są i będą narażone na cyberataki, ale podkreślamy jeszcze raz: można uniknąć niechcianych strat.

Wspomniane wyżej aktualizacje (skryptu, szablonów, rozszerzeń itd.) zapewniają maksymalne dostosowanie do aktualnych zagrożeń, co należy uznać za zaletę. Z kolei automatyczne kopie zapasowe, które zapewniamy w ramach tworzenia witryn firmowych WordPress, sprawiają, że nawet gdyby z jakichś powodów treść zniknęła z Twojej strony, przywrócimy ją jednym kliknięciem.

Dla bezpieczeństwa stosujemy m.in. silne hasła, sprawdzony hosting, „zieloną kłódkę”, czyli certyfikat SSL i inne, bardziej zaawansowane działania optymalizacyjne, które mogą być tematem dla odrębnego wpisu. Mamy świadomość istniejących zagrożeń w sieci, dlatego zapewniamy projektowanie i tworzenie firmowych stron internetowych WordPress, które są możliwie jak najlepiej zabezpieczone przed atakiem hakerów czy awariami.

10. Szybka strona WWW na WordPressie

Skoro planujesz uruchomienie witryny WWW dla firmy, chcesz, aby działała jak najszybciej. Wiesz, że z perspektywy użytkownika to bardzo istotny aspekt, który pozostaje też nie bez znaczenia przy pozycjonowaniu w wynikach wyszukiwania.

Optymalizujemy Twoją firmową stronę internetową na WordPress pod kątem szybkości działania poprzez:

 • przemyślany dobór motywów i rozszerzeń,
 • sprawdzony, dynamiczny hosting,
 • dobór lekkich, właściwie skompresowanych i skalowanych grafik,
 • usuwanie niepotrzebnych elementów i treści.

W efekcie Twoja strona ładuje się szybko, jest przyjazna użytkownikowi i czytelna dla wyszukiwarek.

Podsumowanie

Wskazaliśmy 10 najważniejszych zalet i powodów, dla których warto zdecydować się na firmowe strony WWW na WordPress. Zapraszamy do kontaktu, jeśli chcesz zlecić ich projektowanie i tworzenie i poznać indywidualne propozycje w odpowiedzi na Twoje potrzeby, a także wycenę projektu czy termin realizacji. Wykonamy dla Ciebie spersonalizowaną i zoptymalizowaną witrynę na WordPressie, wypełnimy je niezbędną treścią i zagwarantujemy hosting. Zapraszamy do współpracy!

Podobne wpisy